Страхотни Учиков и Алексиев! UPCN с 6-а поредна победа след уникален първи гейм 45:43 (видео)

Волейболният шампион на Аржентина UPCN (Сан Хуан), където играят българските национали Николай Учиков и Тодор Алексиев, постигна 6-а поредна победа в местната Суперлига. Шампионите на Аржентина се наложиха чисто у дома над слабака Унтреф Волей (Трес де Фебреро) с 3:0 (45:43, 25:19, 25:18) в среща, играна рано тази сутрин българско време.

Първият гейм беше невероятен. След поредица от обрати се стигна до 24:22 за гостите от Трес де Фебреро. Домакините от UPCN спасиха двата геймбола, изравниха при 24:24, след което започна истинско незабравимо шоу за феновете в залата. Двата тима продължиха да се борят за всяка топка и точка, имаше много драма, но никой не можеше да вземе гейма. Така се стигна до уникалното 43:43. В крайна сметка след 46 минути игра шампионите измъкнаха гейма с 45:43 след атака и ас на Ники Учиков. Тази фантастична част като че ли повлия върху цялата част и UPCN спечелиха категорично следващите две съответно с 25:19 и 25:18, а с това и мача с 3:0.

Ники Учиков изигра пореден много силен мач за UPCN и отново стана най-полезен с 13 точки (3 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) за победата. Тодор Алексиев, който близо месец лекува контузии, най-накрая се появи в игра, Българският посрещач също се представи на много високо ниво и добави 14 точки (58% ефективност в атака, 60% позитивно и 20% перфектно посрещане) за успеха. За тима на Унтреф Сантиаго Дарайду завърши с 18 точки.

По този начин волейболистите на UPCN продължават да са еднолично начело във временното класиране със 17 точки след 6 победи от 6 мача. Следващият уикенд шампионите на Аржентина гостуват на новаците в елита  Алианса (Хесус Мария, Кордоба) и ПСМ Волей (Пуерто Генерал Сан Мартин). Срещите са съответно следващия петък и неделя (11 и 13 декември) рано сутринта българско време.