Ман Сити рухна на "Британия" (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига Манчестър Сити се срина при визитата си на Стоук Сити и загуби с 0:2 на "Британия Стейдиъм". В екзекутор на "гражданите" се превърна австрийският национал Марко Арнаутович, който отбеляза и двата гола във вратата на първия в класирането. Той бе точен в 7-ата и 15-ата минута на срещата, а след това пропусна още поне три положения да оформи своя хеттрик. Поражението почти сигурно ще свали отбора на Мануел Пелегрини от първата позиция. Интересен е фактът, че това е втора загуба в последните три мача за тима на Ман Сити. Домакините пък запазиха вратата си "суха" за пореден път през сезона и се върнаха на победния път след поражението с 0:2 от Съндърланд миналата седмица.

Резултатът бе открит след само седем минути игра, когато Джердан Шакири се пребори с двама съперници по дясното крило и центрира в наказателното поле, където Марко Арнаутович отблизо разстреля Джо Харт.

Само осем минути по-късно домакините удвоиха своя аванс след нова отлична комбинация между Шакири и Арнаутович. Крилото откри нападателя с прострелен пас в наказателното поле, а австриецът с диагонален удар не остави никакви шансове на Джо Харт за 2:0.

Между двете попадения на Арнаутович Кевин де Бройне пропиля добро положение за "гражданите", след като се бе озовал на отлична позиция в наказателното поле, но ударът му по тревата бе отразен от Джак Бътланд.

След ранните попадения във вратата на гостите, играта на "Британия Стейдиъм" продължи да бъде изключително отворена и с положения пред двете врати. Марко Арнаутович на два пъти пропусна да оформи хеттрик само в рамките на едно полувреме. Той първо не успя да преодолее Джо Харт останал сам срещу него, а в самия край на първата част уцели и лявата греда зад английския национал. Александър Коларов от гостите също нацели гредата зад Бътланд с удар с левия крак след включване в предни позиции.

Втората част започна също толкова интересно. Още в 49-ата минута гостите имаха претенции за дузпа в своя полза, които обаче реферът Мартин Аткинсън не уважи. Рахим Стърлинг центрира в наказателното поле, а в него Райън Шоукрос уцели Глен Уилън в ръката при опита си да изчисти. Реферът обаче махна с ръка, оставяйки играта да продължи. Още в следващата си атака домакините отново можеха да накажат съперника, но поредния си пропуск направи голмайсторът Арнаутович. Нападателят получи възможност за добавка, след като Харт спаси удар на Боян Къркич, но прати топката встрани от вратата.

Постепенно обаче играта се укроти и домакините все по-рядко допускаха своя съперник да създава неприятности на техния вратар Бътланд. Така единствените опасности, до които гостите стигнаха, бяха удари на Александър Коларов и Бакари Саня след включвания по бековете. Арнаутович пък получи още шансове да оформи своя хеттрик, но продължи да ги пропуска с лека ръка. Боян Къркич също се озова сам срещу Харт, но извърши нарушение срещу вратаря в опита си да стигне първи до топката.

Така Стоук Сити стигна до трите точки, които изкачиха отбора до деветата позиция в класирането с 22 точки в своя актив. Ман Сити остава на върха с 29, но може да се окаже дори на четвърто място в таблицата след края на 15-ия кръг.