Качествен футбол, здрава битка и червен картон в Ловеч! Лудогорец запази върха (видео)

Дербито от 19-ия кръг на "А" група между Литекс и Лудогорец завърши без победител. Двата тима извъртяха 1:1 на стадиона в Ловеч при поредното завръщане на Люпко Петрович начело на ловчанлии.

По този начин българският шампион остана на върха в класирането с актив от 35 точки. Толкова събра и Левски, но разградчани имат предимство в преките двубои. Литекс пък е на трета позиция с два пункта по-малко.

Марселиньо вкара в 53-ата минута от пряк свободен удар, а в 68-ата Страхил Попов изравни.

В 77-ата минута разградчани останаха с човек по-малко, след като Йордан Минев бе изгонен за получени два жълти картона.

Българският шампион стартира по-активно срещата и натисна своя опонент. Възпитаниците на Георги Дерменджиев обаче не успяха да стигнат до голово положение, въпреки че на няколко пъти застрашиха вратата на домакините. Постепенно "оранжевите" успяха да се съвземат и изравниха играта.

В 17-ата минута Козмин Моци изчисти със сетни усилия топката в тъч, която бе насочена към Арсенио, който бе на 2-3 метра от вратата.

Оттук до края на първата част Лудогорец напълно надигра своя опонент и само късметът и неумението пред гола на Вандерсон и Кафу спасиха тима на Люпко Петрович.

В 25-ата минута Лудогорец създаде чисто положение. Лукаш Саша изведе Клаудио Кешеру сам срещу вратаря, но таранът не успя да намери ъгъла и стражът на Литекс Винисиус Баривйера се хвърли и спаси.

Набезите на българския шампион продължиха с пълна сила. В 29-ата минута Кешеру намери Вандерсон, който бе заел отлична позиция. Халфът шутира без да се бави, но неточно.

Три минути по-късно Джонатан Кафу направи непростим пропуск. Вандерсон излезе очи в очи с вратаря на Литекс, но вместо да завърши ситуацията подаде към своя съотборник, който на празна врата прати кълбото в аут.

Втората част започна с опасна ситуация пред Владислав Стоянов. Данило Асприля пое в наказателното поле и стреля, но топката се спря в тялото на играч на разградчани.

Литекс излезе преобразен и играта бе равностойна. Точно, когато домакините бяха в подем, получиха гол.

В 53-ата минута "орлите" поведоха. Точен бе Марселиньо в 53-ата минута от пряк свободен удар. Голът падна с голяма доза късмет, тъй като преди да посети вратата, кълбото се удари в тялото на играч на Литекс и излъга вратаря.

Радостта на възпитаниците на Дерменджиев бе кратка. В 68-ата минута Страхил Попов изравни. Защитникът се възползва от центриране от фаул и засече с пета топката, която изненада Стоянов и спря в мрежата.

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев реагира на момента и направи тактическа смяна, като на мястото на Кафу влезе Витиня. Това позволи на "орлите" да затворят подстъпите към своята врата.

Като цяло липсата на Минев не оказа влияние. Лудогорец контролираше трайно топката, което попречи на Литекс да атакува. "Оранжевите" успяха да създадат меле в наказателното поле, но съдията свири фаул срещу стража Стоянов.

В минутите до края срещата се доиграваше и не се случи нищо интересно.

Снимка: pfclitex.com

ЛИТЕКС - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Марселиньо 53