Сестри Стоеви на финал в Дъблин!

Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за финала на двойки жени на международния турнир по бадминтон в Дъблин (Ирландия) с награден фонд 15 хиляди долара.

Българките, които са водачки в схемата, победиха на полуфиналите Джесика Хоптън и Виктория Уилямс (Англия) с 21:10, 21:17 за 27 минути. Сестрите поведоха с 15:6 в първия гейм, а във втората част взеха аванс с 18:12 и без проблеми стигнаха до успеха. В спор за титлата утре Стефани и Габриела Стоева ще играят срещу представителките на Дания Юлие Фине-Ипсен и Рике Хансен.

Номер 2 схемата на сингъл Линда Зечири спечели бронзов медал. Тя загуби на полуфиналите от Олга Конон (Германия) с 21:12, 15:21, 7:21 за 43 минути. Зечири взе лесно първия гейм, но във втория германката поведе с 15:10 и след това изравни. В третия гейм Конон доминираше и даде само 7 точки на българката.