"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Ювентус мина по шампионски през "Олимпико"

Шампионът Ювентус победи с 2:0 като гост на Лацио в първия мач от 15-ия кръг в Серия А и отправи сериозно послание към конкурентите, които го отписваха след слабия старт на сезона. "Старата госпожа" постигна пета поредна победа и вече има 27 точки, като изоставането от лидера Наполи вече е само 4 точки. Неаполитанците обаче са с мач по-малко. Само преди година нещата изглеждаха доста различно за водения от Макс Алегри тим. Тогава Юве беше уверено на върха с 35 точки.

Двубоят на "Олимпико" започна кошмарно за домакините, които си отбелязаха автогол чрез Сантяго Джентилети в 7-ата минута. В 31-ата минута Пауло Дибала довърши Лацио с фамозен гол от границата на наказаталенто поле. Младият нападател необезпокоявано си "вдигна" топката и с воле я прати в мрежата на "орлите". Попадението му дойде след сериозен натиск от страна на домакините, които се опитваха отчаяно да върнат един гол пред полупразните трибуни на "Олимпико".

Ювентус опази аванса си в следващия един час игра и се поздрави с победата, докато Лацио затвърди репутацията си на един от най-удобните съперници на "Старата госпожа" в Серия А. "Орлите" нямат победа над Юве в първенството от 2003 година, като загубите за този период вече са 16, а равенствата помежду им - 6.

Лацио продължава да няма победа над Юве в първенството от 2003 година, като загубите за този период набъбнаха на 16, а равенствата помежду им са 6.