Волейболистките на Шумен с невероятен обрат над Спартак (Варна)

Женският волейболен отбор на ЙЕБ 05 (Шумен) надигра като домакин Спартак (Варна) с 3:2 (25:13, 25:27, 22:25, 25:7, 15:6) в мач от 6-ия кръг на НВЛ-жени, итран в местната зала "Младост".

Така шуменки записаха втора победа в шампионата, като с 4 загуби и 5 точки в актива си се намират на 6-о място във временното класиране. Тимът на Спартак (Варна) пък записа първа точка в първенството до сега, като заема последното 9-о място в подреждането.

Срещата като бе изключително зрелищна и напрегната. Тя бе изпълнена с множество обрати, амплитуди на двата полюса, които поддържаха интригата до край. Така, след бърз първи гейм в полза но домакините - 25:13, последва отпускане, като във втората част, гостенките от Варна поведоха с 24:14. И тогава самоточка не им достигна да затворят гейма както подобава, като последва истинско чудо! Шуменки направиха страхотен щурм, като изправиха съперничките си на нокти и направиха 10 поредни точки за да изравнят резултата от 14:24 до 24:24. В последвалото продължение обаче силите не им стигнаха за пълен обрат, като отстъпиха с 25:27.

Това явно се отрази, като в следващия трети гейм те се сринаха и варненки отново спечелиха, този път с 25:22 и поведоха с 2:1. В четвъртата част обаче домакините от Шумен направиха поредния чудо-обрат, като напълно доминираха на игрището и спечелиха гейма с повече от разгромното 25:6!!! В тайбрека шуменки съхраниха възхода и диктуваха играта, като преклониха съперничките си и спечелиха победата с 3:2 след 15:6.