Славия със страхотен обрат над Черно море във Висшата лига (ГАЛЕРИЯ)

Волейболният отбор на Славия спечели дербито на 6-ия кръг във Висшата лига. "Белите" успяха да сътворят пълен обрат от 0:2 до крайното 3:2 (19:25, 18:25, 26:24, 25:13, 15:8) у дома над Черно море БАСК (Варна) в мач, игран тази вечер в столичната зала "Панайот Пондалов".
Славия-Черно море БАСК
Варненци започнаха по-добре мача и поведоха с 2:0, но третият гейм се оказа ключов за крайния изход на мача. Треньорът на Славия Северин Димитров направи и някои промени с включването на някои по-опитни състезатели като Димитър Иванов, което оказа влияние. Така домакините успяха да измъкнат частта след 26:24, след като изоставаха с 19:21. Това им даде криле и в четвъртия гейм бяха по-категорични - 25:13. В тайбрека отново отборът на Черно море започна по-добре, но впоследствие отборът на Славия довърши започнатото и направи пълния обрат факт след 15:8.
В другия мач от днешната програма на Висшата лига Виктория Волей (Пловдив) би без особени проблеми вкъщи Град (Белоградчик) с 3:0 (25:20, 25:12, 25:21).
Така "белите" записаха 6 победи от 6 мача и излязоха еднолично начело във временното класиране със 17 точки. За гостите от Варна това бе първа загуба през сезон, след която останаха на 2-о място с 16 точки след 5 победи и 1 загуба, следвани от Виктория Волей с 12 точки след 4 победи и 2 загуби. Новаците от Град (Белоградчик) пък са 7-ми с 6 точки след 2 победи и 4 загуби.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

ГАЛЕРИЯ от мача СЛАВИЯ - ЧЕРНО МОРЕ 3:2 - ТУК!!!