Лесна победа у дома за Балкан

Вицешампионът Балкан (Ботевград) постигна седма победа за сезона в Националната баскетболна лига за мъже, след като разгроми гостуващия Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 90:57 (23:13, 25:13, 28:12, 14:19) точки в първа среща от деветия кръг. Ботевградчани са на второ място в класирането с 16 точки, колкото има на върха Лукойл Академик. "Студентите" са домакини утре на Спартак (Плевен).

Играчите на Влада Вукоичич доминираха изцяло в мача. Още във втората четвърт те поведоха с 25 точки при 47:22, а в третата част преднината им достигна 42 точки при 75:33. Петима баскетболисти на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни бяха Николай Върбанов със 17 точки и Стоян Петков с 16 точки и 10 борби. За Академик 22 точки и 9 борби записа Бошко Йовович, а 13 точки реализира Васил Бачев.