Марица загря за Шверинер с лесна победа над Раковски

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) надигра гостуващия Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:14, 25:14, 25:16)* в среща от 6-ия кръг на НВЛ-жени, продължила едва 58 минути в залата на Пловдивския университет.

Иван Петков даде почивка на най-опитните си състезателки – Радосвета Тенева-Миличевич, Юлия Богмацер, Таня Събкова, Ивелина Монова и Виктория Григорова. Капитанката Ана Радичева изведе на терена шест млади съотборнички, а в процеса на мача самата тя бе заменена от 15-годишната Добрина Христоскова, която допринесе за крайния успех с 3 от 9-е аса на Марица в срещата.

Раковски тръгна в мача с малко изненадващо 4:1, но домакините реагираха с 4 поредни точки и обърнаха резултата. След първото техническо прекъсване Марица направи серия от 7 точки за 15:5 и на практика предреши изхода от гейма. Димитровградчанки играха равностойно до края на частта, но загубиха с 14:25. Във втория гейм шампионките взеха инициативата от самото начало и на техническата пауза вече водеха с 8:1. В крайна сметка и тази част завърши при резултат 25:14 в полза на домакините. В третия гейм надмощието на пловдивчанки продължи и те натрупаха аванс от 21:9. В този момент Раковски направи запомняща се серия от 5 поредни точки, но за по-сериозен обрат вече беше късно. Геймът приключи при 25:16 за Марица, с което "жълтите" оформиха чистата си победа.

Най-полезна в срещата стана диагоналът на Марица Симона Николова с 11 точки, а центърът Милена Димова добави 10 точки за победата. Силно представяне направи и другият център – Мария Данчева, която постигна 3 точки от блокада и 100% успеваемост в нападение. Ани Боздева от школата на Марица бе най-резултатна за Раковски с 10 точки, а друга млада маричанка – Гала Гълъбова, се отличи с 3 аса за гостенките.

Марица вече има актив от 5 победи, 1 загуба, 15 точки и 16:3 гейма на второто място във временното класиране. С 15 точки е и все още непобеденият лидер Левски, който играе мача си от кръга с 3-ия ЦСКА в неделя. В следващия 7-и кръг пловдивчанки почиват, а в 8-ия посрещат Славия на 11 декември (петък) от 18,00 часа. Точно два дни по-рано, в сряда (9 декември), също в залата на Пловдивския университет момичетата на Иван Петков излизат срещу германския Шверинер (Шверин) в първия 1/8-финален мач от европейския клубен турнир за Купата на CEV.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com