Лубе прегази Дукла! Феноменални Кристенсън и Подрасчанин (ВИДЕО)

Италианският грнд Кучине Лубе (Чивитанова) записа трета победа в Шампионската лига, като нямаше особени проблеми при гостуването си на чешкия Дукла (Либерец) в мач от група Е.

Въпреки че треньорът Джанлоренцо Бленджини бе дал почивка на Османи Хуанторена и Иван Милкович, неговият отбор спечели с 3:0 (25:18, 26:24, 25:15) за 74 минути пред близо 3000 зрители в Кредит Арена в Либерец.

Феновете в залата видяха една от може би най-зрелищните точки през този сезон в първия гейм. При резултат 10:13 за Лубе, американският плеймейкър Мика Кристенсън спаси една безнадеждна топка с крак, но след това си спечели точката след единична блокада срещу нападателя на Дукла.
Феноменален мач за Лубе направи сръбският център Марко Подрашчанин, който реализира 17 точки (3 блокади, 82 % в атака). Другият център Драган Станкович също бе на високо ниво с 12 точки (2 аса, 3 блокади, 88 % в нападение), а словенският национал Клемен Чебуля записа 13 (1 ас, 1 блокада, 61 % в атака).