Реал (Мадрид) запази шансовете си за ТОП 16 (видео)

Испанският гранд Реал (Мадрид) запази живи шансовете си за класиране в ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството Фенербахче с 80:73 в двубой от VIII кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

След този успех „Белия балет” има баланс от 3 успеха и 5 поражения и заема последното 6-а позиция във временното класиране в група „А”, като се нуждае от задължителна победа следващата седмица срещу Байерн (Мюнхен), за да може да продължи напред.

Най-резултатен за испанците беше Серхио Люл със 17 точки, а Густаво Айон и Фелипе Рейес добавиха съответно по 15 и 13 точки.

Ян Весели бе над всички в селекцията на „фенерите” и приключи с 20 точки и 8 борби, а Боби Диксън вкара 15 точки.

Гостите от Истанбул започнаха по-добре двубоя, а Весели и Луиджи Датоме бяха неудържими и след първите десет минути Фенербахче водеше с 28:18. В началото на втората четвърт домакините се съвзеха, а младоците Лука Дончич и Уили Ернангомес демонстрираха класа и благодарение на тях Реал записа серия от 14:0, с която стигна до пълен обрат – 32:28, но до края на първото полувреме Весели и Диксън отново се разиграха и на почивката южните ни съседи пак поведоха – 45:36.

В третия период баскеболистите на „Белия балет” затегнаха защитата и се добраха до нов обрат – 56:55, а малко след началото на заключителните десет минути мадридчани направиха серия от 10:0, с която се откъснаха напред с двуцифрен аванс и си подсигуриха крайния успех – 80:73.