Зенит със Салпаров прегази Халкбанк без Цветан Соколов в ШЛ (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

За разлика от руските клубове, които имат забрана да играят мачове на турска територия, турските отбори нямат проблем да пътуват до Русия. Първенецът на Русия Зенит (Казан), с либерото на националния отборна България Теодор Салпаров в състава си, разгроми вицешампиона на Турция Халкбанк (Анкара) с
3:0 (25:23, 25:14, 25:16) пред 2350 зрители в Двореца на спорта “Санкт Петербург” в Казан.
Зенит - Халкбанк 3:0
Волейболистите на Владимир Алекно се справиха със съперника си за 71 минути, а либерото на националния отбор на България Теодор Салпаров изигра цял мач, като посрещна 10 топки (20% позитивно и 20% перфектно посрещане).
Максим Михайлов заби 17 точки (1 ас, 2 блока, 74% ефективност в атака), а кубинецът Вилфредо Леон добави 12 точки (5 аса, 41% ефективност в атака, 9% перфектно и 18% позитивно посрещане).

Цветан Соколов все още се възстановява от операция в рамото и не игра за Халкбанк, но бе с отбора в Казан.

30 Зенит - Халкбанк 3:0
Неговият заместник френският национал Кевин Льо Ру заби 17 точки (1 ас, 1 блок, 62% ефективност в атака).
В другия мач от групата австрийският Хипо Тирол (Инсбрук) посреща черногорския Будванска Ривиера (Будва), с Венелин Кадънков, утре (3-ти декември) от 21,25 часа.
Във временното класиране Зенит води без загубен гейм, на второ място е Халкбанк с 5 точки.

ЗЕНИТ, КАЗАН (РУСИЯ) – ХАЛКБАНК, АНКАРА (ТУРЦИЯ) 3:0 (25:23, 25:14, 25:16)