100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Лил спря пропадането срещу Сент Етиен (видео)

Отборът на Лил постигна много ценен успех с 1:0 над Сент Етиен в срещата помежду им от междинния 16-ти кръг в Лига 1. Този успех спря серията на домакините от шест поредни мача без победа на сметката им и ги изкара от опасната зона.

Героят за Лил днес бе Ясин Бензия, който реализира победното попадение за своя тим. Това се случи в 60-ата минута, когато той бе изведен зад защитата и с прекрасен изстрел от воле не остави шансове на вратаря.

С тази победа Лил събра актив от 17 точки и се изкачи на 18-ото място в класирането. сент Етиен пък пропусна да се изкачи до 3-ото място и запазва 7-ата си позиция с 25 точки до момента.