Гаф! Недоглеждане изхвърля Реал Мадрид от Купата на краля въпреки убедителна победа (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид спечели на терена с 3:1 срещу Кадис в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля, игран на "Рамон де Каранса". Въпреки това "лос бланкос" може да бъдат изхвърлени от турнира, след като се оказа, че Денис Черишев е пуснат в игра нерегламентирано. Руският халф трябваше да изтърпи наказание от миналия сезон след натрупани картони в надпреварата с екипа на Виляреал, показва справка на Cadena Cope, потвърдена и от други водещи медии в Испания. Вестник "Марка" побърза да прочете правилника, в който няма увъртане и се казва ясно, че всяко такова провинение се наказва с изхвърляне от състезанието.

Иначе Черишев вкара хубав гол в третата минута, а Иско добави още два (65 и 74). В средата на първото полувреме новината се разпространи на стадиона, което доведе до смут в щаба на кралския клуб и въодушевление по трибуните. Предстои да разберем какво наказание ще вземе Дисциплинарната комисия, след като шефовете на Кадис със сигурност ще подадат жалба.

Рафаел Бенитес даде почивка на множество ключови футболисти и голям брой от резервите получиха шанс, сред които Алваро Арбелоа, Маркос Йоренте и злощастния днес Черишев. Хамес Родригес, Иско и Каземиро държаха диригентската палка в състава на "белите".

Кадис - Реал Мадрид Въпреки нахъсания домакински старт гостите от "Сантиаго Бернабеу" откриха резултата. С първото си влизане в наказателното поле "белите" вкараха след хубав изстрел от въздуха на "горещото име" Денис Черишев в третата минута. Хамес Родригес хвърли чудесна топка към руския полузащитник, който овладя и шутира покрай вратаря - 0:1.

Андалуският тим играеше с настроение и често атакуваше вратата на Кико Касийя. В деветата минута централният нападател на "жълтите" Куеро беше изведен сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. В 14-ата Куеро падна в наказателното поле за дузпа, но такава правилно не беше назначена. В 27-ата минута Касийя трябваше да излиза извън наказателното поле след разконцентрирана игра на Алваро Арбелоа.

Кадис - Реал Мадрид Към края на полувремето публиката на стадиона се оживи, научавайки новината за наказания Денис Черишев. Неговото име се скандираше от трибуните, а президентът на Кадис заяви, че клубът ще подаде жалба за нерегламентираното пускане в игра на руския национал.

Секунди след началото на втората част Бенитес реши да извади Черишев, който няма как да не се повлиял от новината за своето нерегламентирано пускане в игра. Иначе "белите" надиграха своя опонент в спортно-технически план. В 65-ата минута Иско получи страхотен пас от Каземиро и вкара за 0:2. Девет минути по-късно малагийският халф отново реализира за класическа преднина. В 88-ата феновете се зарадваха на гол във вратата на Касийя. Кике Маркес се разписа с удар от 15 метра. В края на срещата Матео Ковачич пропусна да се разпише.

Въпреки победата радостта е в лагера на Кадис, като всички в клуба и феновете очакват да продължат напред по служебен път. Дисциплинарната комисия няма да се намесва сама в случая, но бъде ли сезира от Кадис, както ще се случи, ще трябва да накаже Реал Мадрид, а по регламент санкцията ще бъде изхвърляне от турнира. Любопитен факт за отбелязване е, че Рафаел Бенитес вече е елиминиран от Купата на краля по служебен път през далечната 2001 година. Като треньор на Валенсия за една минута на терена има четирима чужденци от неговия тим, което е забранено от правилника. Тогава "прилепите" са изхвърлени от надпреварата.

Реал: Касийя; Арбелоа, Йоренте, Пепе (88 - Техеро), Начо; Иско, Каземиро, Хамес (78 - Линхарт) ; Васкес, Хесе, Черишев (46 - Ковачич)