Ботошани спечели българското дерби срещу Петролул

Отборът на Ботошани спечели българското дерби срещу Петролул (Плоещ) в Румъния. Домакините с Радослав Димитров в състава си се наложиха с 2:1. В единайсеторката на гостите пък цял мач изигра Виктор Генев. Пламен Илиев обаче не бе на вратата на Ботошани в този мач.

Петролул пръв взе преднина в срещата в 8-ата минута с гол на Зубир. Домакините обаче съумяха да обърнат нещата в своя полза, като Хаднаги изравни в 37-ата минута, а Фюлоп от дузпа в 68-ата минута донесе успеха на своя тим.

С тази победа Ботошани сложи край на негативната си серия от 6 поредни срещи без успех на сметката си и с актив от 17 точки излезе на 11-ото място в класирането. Петролул пък остава на дъното с едва 8 спечелени точки до момента.