Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Марек с трета поредна загуба в ШЛ (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Волейболният първенец на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа трета поредна загуба в тазгодишната Шампионска лига. Момчетата на треньора  Найден Найденов паднаха като гости на вицешампиона на Германия Берлин Рисайклинг Волейс (Берлин) с 0:3 (18:25, 20:25, 17:25) в мач от 3-ия кръг на Група А, игран тази вечер пред близо 4000 зрители в зала "Макс Шмелинг" в германската столица.
Берлин РВ - Марек 3:0
По този начин дупничани останаха на последното 4-о място в групата без победа и без спечелена точка до момента. Берлин РВ пък е 3-и с 4 точки след 1 победа и 2 загуби. В следващия 4-и кръг Марек връща домакинството на германския тим. Срещата е на 16 декември (сряда) от 18,30 часа в спортната зала в Дупница.
Първият гейм на срещата започна равностойно до 4:4, след което домакините поведоха с 6:4 след силна атака и блокада на американския национал Пол Лотмън. Техническата пауза пък дойде при 8:6 за Берлин след атака през центъра на европейския шампион с Франция Никола Льо Гоф. Последваха атака в аут на Димитър Дулчев и задържана топка на младия разпределител на Марек Николай Манчев - 10:6 и тайм-аут за Найден Найденов. Въпреки това, разликата нарасна до 12:6 след контра блок-аут на Роберт Кром и грешка на Ангел Велков от дупничани. Преднината на германският тим стана 14:7 след аут на Станислав Величков. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:10 след нова атака на Кром. Шампионите намалиха до 16:12 след атака на Величков и контра блок-аут на влезлия като резерва Георги Елчинов. Домакините си върнаха предимството при 19:13 след пусната топка и силен ас на хърватския разпределител Цимафей Жуковски. Марек върнаха три точки за 19:16 след нова успешна атака на Елчинов и контра на Велков, което принуди Роберто Серниоти да поиска тайм-аут. Последва отличен блок на Велков и 19:17. Волейболистите на Берлин РВ направиха резултата 22:17 в своя полза след две мощни атаки на Льо Гоф и грешка на резервата Мартин Иванов от дупничани. В крайна сметка германците спокойно взеха гейма с 25:18 след блокада на Кром и поведоха с 1:0.
В началото на втората част Берлин РВ бързо поведе с 5:2 след блокада на Томас Кмет и отлична контра от втора линия на австралийския диагонал Пол Керъл. Марек съумя да изравни при 6:6 след отскочила топка от ръцете на Станислав Величков и лоша преценка на германския състав и грешка на Роберт Кром. Дупничани дори дръпнаха с 8:6 след контра на Ангел Велков и ас на Борислав Апостолов. Последваха атака на Керъл и грешка на Николай Манчев и 8:8. Домакините дори поведоха с 9:8 след нов ас на Цимафей Жуковски, което накара Найден Найденов да поиска тайм-аут. Двата тима продължиха да играят равностойно до 14:14, след което германският тим отново дръпна с 16:14 след поредна атака на Роберт Кром и аут на Георги Елчинов от дупничани. Последва блок на Жуковски и 17:14. Разликата се запази до 21:18, след което нарасна до 23:18 след аут на Елчинов и контра по диагонала на Кром. Момчетата на Роберто Серниоти без проблеми затвориха гейма в своя полза при 25:20 след нова силна атака на Пол Керъл и дръпнаха с 2:0.
И третия гейм тръгна добре за волейболистите на Берлин РВ, които поведоха с 4:2 след атака и ас на Роберт Кром. Техническата пауза пък дойде при 8:5 за вицешампиона на Германия след сервис в аут на дупничани. Постепенно Марек стопи изоставането си до 10:11 след ас на завърналия се в игра Димитър Дулчев и контра от втора линия на Ангел Велков. Българският шампион дори успя да изравни при 12:12 след атака в аут на Пол Лотмън. Последваха два блок-аута на Лотмън и Пол Керъл и нова отлична блокада на Цимафей Жуковски и 15:12 за Берлин РВ. Второто техническо прекъсване пък дойде при 16:13 за германския тим след нов мощен блок-аут на Лотмън. Разликата нарасна до 18:13 след нов ас на Жуковски и контра на Керъл. Въпреки прекъсването за Найден Найденов, резултатът стана 19:13 след поредна директна точка от сервис на Жуковски. Домакините от Берлин РВ продължиха да играят спокойно и спечелиха гейма с 25:17, а с това и мача с 3:0. Така те записаха първа победа в тазгодишната Шампионска лига.
Най-резултатни за Марек станаха Станислав Величков (1 блок, 47% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) и Ангел Велков (62% ефективност в атака и 13% перфектно посрещане) съответно със скромните 9 и 8 точки. За тима на Берлин РВ Пол Керъл реализира 15 точки (56% ефективност в атака), а Роберт Кром добави още 13 точки (1 блок, 1 ас, 55% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане) за победата.

БЕРЛИН РИСАЙКЛИНГ ВОЛЕЙС (БЕРЛИН, ГЕРМАНИЯ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА, БЪЛГАРИЯ) 3:0 (25:18, 25:20, 25:17)

БЕРЛИН РВ: Цимафей Жуковски 6, Пол Керъл 15, Роберт Кром 13, Пол Лотмън 7, Томаш Кмет 8, Никола Льо Гоф 5 - Ерик Шоджи-либеро (Франческо Де Марки 1, Рубен Шот)
Старши-треньор: Роберто Серниоти
МАРЕК: Николай Манчев, Димитър Дулчев 3, Борислав Апостолов 3, Ангел Велков 8, Станислав Величков 9, Венцислав Трифонов 3 - Мартин Божилов-либеро (Георги Елчинов 7, Мартин Иванов, Михаил Цветанов 1)
Старши-треньор: Найден Найденов.

СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЕРЛИН РВ - МАРЕК 3:0 - ТУК!