Голям срам за Палермо без Чочев

Отборът на Ивайло Чочев Палермо сензационно напусна Купата на Италия още в четвъртия кръг при това на "Ренца Барбера". "Розовите" без родния национал отстъпиха с 2:3 на Александия, който се състезава в трета дивизия.

Още в четвъртата минута вторият във временното класиране на Лега Про А откри с гол от дузпа на Ловисо. Звездата на домакините Франко Васкес се поддаде на провокация и реагира остро, като изрита топката в умишлено в противник, което му костваше изгонването в 22-ата минута. Сицилианците пък допуснаха втори гол минута по-късно, който реализира Маркони и в средата на първото полувреме губеха с 0:2. Александър Трайковски намали в 55-ата минута и върна надеждата на Палермо, но страхотен гол на Нико в 81-ата минута прекърши съотборниците на Чочев. В 84-ата минута Сабато бе изгонен за фаул на границата на наказателното поле на гостите. Секунди по-късно световният шампион Алберто Джилардино върна един гол, след като се появи като резерва в 52-ата минута, но това не се оказа достатъчно и Александрия хвърли бомбата в турнира. На осминафинала Александрия ще гостува на Дженоа на 15-и декември.

ПАЛЕРМО - АЛЕКСАНДИЯ 2:3
0:1 Ловисо (4-д)
0:2 Маркони (23)
1:2 Трайковски (56)