Перуджа с лесно 3:0 в първия 1/8-финал за Купата на CEV, Добри Димитров резерва

Италианският волейболен отбор Сър Сейфти-Сикома (Перуджа), където играе българският разпределител Добромир Димитров, е на крачка от 1/4-финалите във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Волейболистите на аржентинския треньор Даниел Кастелани биха категорично като гости словашкия Мирад ПУ (Прешов) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:17) в първи мач от 1/8-финалите на турнира, игран снощи пред около 1000 зрители. Втори съдия на двубоя бе българинът Илия Пенков.

Срещата-реванш е на 16 декември (сряда) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Еванджелисти" На Перуджа им трябват само два спечелени гейма, за да се класират за 1/4-финалите за Купата на CEV. Там ще очакват победителя от двойката между чешкия Ижхострой (Чешке Будейовице) и германския СВД пауърволейс (Дюрен).

Наставникът на Перуджа Даниел Кастелани предпочете да не рискува и не взе сръбската си звезда Александър Атанасийевич заради лека контузия в крака. Атанасийевич трябва да е готов за предстоящото дерби в италианската Суперлига срещу Модена. В негово отсъствие над всички за италианския тим бе американският национал Аарън Ръсел със страхотните 21 точки (1 блок, 2 аса, 72% ефективност в атака и 38% перфектно посрещане) за победата. Добромир Димитров се появи за малко като резерва за Перуджа в последния гейм. За домакините от Прешов Мартин Сопко завърши с 15 точки.