Трета поредна победа - голмайсторът на Лудогорец си направи перфектен подарък (видео)

Отборът на Лудогорец записа трета поредна победа в шампионата. "Орлите" се наложиха с минималното 1:0 като гост над Ботев (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата отбеляза Клаудио Кешеру, който си направи перфектен подарък за 29-и си рожден ден.

Мачът стартира със сериозна опасност пред вратата на домакините. В 4-ата Светослав Дяков изведе Клаудио Кешеру сам срещу вратаря, но нападателят не успя да вкара.

"Канарчетата" отговориха в 10-ата минута, когато Мариян Огнянов бе изведен на добра позиция, но отправи лек изстрел и Владислав Стоянов с лекота спаси.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Кешеру откри резултата. Таранът се разписа с глава, след центриране на Натанаел.

В минутите до края на първата част Лудогорец имаше пълно надмощие и успя да създаде няколко положения.

Най-опасното бе в 40-ата минута, когато Вандерсон изведе Кешеру очи в очи със стража на "канарчетата" Голас, но таранът на "орлите" за втори път не успя да реализира.

През втората част играта бе напълно равностойна. Българският шампион намали темпото и сякаш се опита да запази сили за предстоящото тежко гостуване на Литекс в следващия кръг. Пловдивчани пък изнесоха играта в по-предни позиции, но така и не успяха да създадат чисто голово положение. Същото се отнася и за техния опонент.

Първата опасност бе чак в 67-ата минута, когато Мариян Огнянов бе оставен напълно непокрит в наказателното поле. Халфът на пловдивчани отправи изстрел с глава, но право в обсега на Стоянов.

В следващите минути Лудогорец имаше няколко шанса да довърши своя противник, но състезателите на Георги Дерменджиев допуснаха елементарни грешки в завършващия пас и по този начин не успяха да се възползват от числения си превес в тези ситуации.

В 90-ата минута разградчани все пак можеха да вкарат втори гол. Лудогорец създаде опасно положение, което обаче не бе плод на смислена атака, а на грешка в отбраната на "канарчетата". Вандерсон обаче не успя да се възползва по най-добрия начин и прати кълбото право в ръцете на Голас.

В даденото продължение Пламен Николов се опита да доведе своя тим до точката с изстрел от границата на големия пеналт, но Александър Александров се хвърли самоотвержено и парира с крак, като след това топката срещна неговата ръка, но дузпа нямаше.

БОТЕВ ПД: Голас, Христов, Николов, Златков, Филипов, Кифуети, Балтанов, Юсеин, Нелсън, Огнянов, Колев

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Минев, Керчев, Моци, Натанаел, Вандерсон, Дяков,  Лукаш Саша, Кафу, Марселиньо, Кешеру

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 0:1