Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Съотборник на Виданов вкара 4 гола на кандидат-шампиона

Гурник (Забже) записа едва втората си победа от началото на сезона в полската Екстракласа, но тя бе повече от впечатляваща. Без българския защитник Павел Виданов рекордьорът по титли в Полша разби с 5:2 водача във временното класиране Пиаст Гливице, но въпреки това остана на дъното в класирането. В абсолютен герой за домакините се превърна нападателят Роман Гергел, който вкара 4 гола.

Гергел откри резултата в 7-ата минута, но в края на полувремето автогол на Матеуш Слодови и попадение на Матеуш Мак обърнаха нещата в полза на гостите. В 56-ата минута Александър Квиек изравни, а след това нови три гола на Гергел донесоха победата на Гурник.

В другите мачове от 18-ия кръг днес Рух (Хожув) надви Корона (Киелце) с 2:1, Заглебие отстъпи на Ягиелония с 0:2, а Термалика и Шльонск направиха 1:1.

Въпреки загубата от Гурник, Пиаст Гливице има солидна преднина от 10 точки пред втория Легия (Варшава).

ГУРНИК ЗАБЖЕ - ПИАСТ ГЛИВИЦЕ 5:2
1:0 Гергел (7)
1:1 Слодови (36) авт.