Атлетико стартира с трудна победа за Купата на краля (видео)

Третодивизионният Реус Депортиво измъчи сериозно Атлетико Мадрид в първия 1/16-финал от турнира за Купата на краля помежду им. Скромният каталунски тим игра много храбро срещу звездите на Диего Симеоне и дори поведе в резултата, но в крайна сметка отстъпи с 1:2. Головете за "дюшекчиите" бяха дело на Лусиано Вието и Саул Нигес.

Симеоне остави в Мадрид голяма част от титулярите, начело с Антоан Гризман, Фернандо Торес, Диего Годин и Габи Фернандес. На вратата застана Мигел Анхел Моя, който иначе е резерва на несменяемия Ян Облак. Гилерме Сикейра и Хесус Гамес започнаха на двата фланга в защитата, а в центъра си партнираха Стефан Савич и Лукас Ернандес. Атаката водеха Анхел Корея и Вието, а зад тях действаха Коке, Саул, Томас Тейе и Оливер Торес.
Играчите на Симеоне позираха преди първия съдийски сигнал с фланелки с надпис в подкрепа на Тиаго Мендеш, който получи тежка контузия срещу Еспаньол през уикенда и ще отсъства от терените между 3 и 4 месеца.

Домакините, които елиминираха три съперника, за да стигнат до тази фаза на надпреварата, бяха смутени в началните минути, но постепенно преодоляха притеснението и в дълги периоди от първото полувреме бяха напълно равностойни на столичния гранд. Нещо повече - в 30-ата минута отборът от Сегунда Б успя да излезе напред в резултата с попадение на Фран Карбиа, който намери свободно пространство в наказателното поле и простреля Моя.

Отговорът на Атлетико дойде седем минути по-късно. Оливер Торес центрира отдясно и нисичкият Вието засече с глава за 1:1. При гола останаха сериозни съмнения за засада на аржентинския нападател, но реферът Фернандес Борбалан зачете попадението.

След почивката Атлетико доминираше и заслужено стигна до пълен обрат. В 62-ата минута Коке центрира от корнер, а Саул отклони топката към далечния ъгъл на вратата и направи безпомощен стража на домакините Едгар.

Футболистите на Реус Депортиво пропуснаха големия си шанс да изравнят в 78-ата минута, когато Рикардо Ваз стреля с глава, но кълбото мина над напречната греда. В края на двубоя Едгар още веднъж показа добър рефлекс, избивайки удар на Вието.

Реваншът на "Висенте Калдерон" е на 17 декември.

РЕУС ДЕПОРТИВО - АТЛЕТИКО МАДРИД 1:2 (1:1)