Рилецо се сбогува с евротурнирите

Рилски спортист (Самоков) загуби гостуването си на словашкия шампион Комарно със 77:88 и така се сбогува с турнира за Купата на ФИБА Европа. Преди днешния двубой българите имаха шанс за продължаване напред, но той преминаваше през победа с 24 или повече точки разлика и така след поражението селекцията на Росен Барчовски отпада от европейските клубни турнири. Самоковци завършват участието си в група N с актив от 2 победи и 4 загуби, докато словаците остават на последната четвърта позиция с 1 успех и 5 поражения.

Двубоят не се игра в Словакия, тъй като залата на Комарно не отговаря на изискванията на европейската федерация. Двата тима премериха сили в зала “Водафон Шпортцентрум” в унгарския град Секешфехервар.

Франк Търнър изигра силен мач при днешната загуба с 16 точки и 6 асистенции, а Златин Георгиев добави 14 точки, 4 борби и 4 завършващи подавания. Тони Гуджино от своя страна завърши с 12 точки и 7 борби.

Домакините наваксаха изоставане от 9 точки през втората част, която завършиха със серия от 24-6, след която не позволиха на българите да стигнат до нещо повече.

Айзия Юмипиг записа “дабъл-дабъл” от 18 точки и 11 асистенции за Комарно. Бабатунде Алауя приключи със 17 точки и 8 борби, докато Роман Видо и Марек Козлик се отчетоха съответно с 14 и 12 точки.

КОМАРНО - РИЛСКИ СПОРТИСТ 88:77 (20:22, 28:17, 23:19, 17:19)

КОМАРНО: Айзия Юмипиг 18, Марек Козлик 12 Бърнард Томпсън 7, Роман Видо 14, Бабатунда Алауя 17 (Филип Халада 2, Синиша Билич 3, Ян Кратошвил 8, Ондрей Хавиар 7)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Франк Търнър 16, Тристан Кери 7, Златин Георгиев 4, Тони Гуджино 12, Кори Петрос 9 (Йордан Бозов 9, Тодор Тодоров, Александър Милов, Дарин Иванов 3, Веселин Веселинов 7)