Курек заби 38 точки, но Ресовия забуксува в Полша! Ники Пенчев с 9 точки за 4 гейма (ВИДЕО)

Волейболният национал Николай Пенчев и Асеко Ресовия (Жешув) записаха втора поредна и общо 3-а загуба в полската Плюс лига. Ники Пенчев и компания отстъпиха драматично вкъщи на коравия тим Цупрум (Любин) с 2:3 (25:19, 21:25, 26:24, 22:25, 10:15) в мач от 7-ия кръг, игран пред над 4000 зрители в зала "Подпромие".

Ники Пенчев започна като титуляр за шампионите на Полша, но бе сменен в четвъртия гейм от Александър Сливка. Българският национал завърши с 9 точки (2 блока, 2 аса, 28% ефективност в атака, 51% позитивно и 11% перфектно посрещане). Пореден страхотен мач за Ресовия изигра зведата Бартош Курек, който заби невероятните 38 точки (2 блока, 1 ас и 65% ефективност в атака), но и неговите усилия не помогнаха за успеха. За гостите от Любин Шимон Ромац реализира 20 точки (2 блока, 3 аса и 47% ефективност в атака), а германският национал Маркус Бьоме добави още 18 точки (2 блока, 1 ас и 83% ефективност в атака) за победата.

По този начин шампионите на Полша се смъкнаха на 6-о място във временното класиране с 14 точки след 4 победи и 3 загуби, с колкото е и отборът от Любин на 5-о място, но след 5 победи и 2 загуби. В следващия 8-ми кръг волейболистите на Ресовия са отново домакини, но този път на Политехника (Варшава). Срещата е в събота (5 декември) от 18,00 часа българско време.

АСЕКО РЕСОВИЯ (ЖЕШУВ) - ЦУПРУМ (ЛЮБИН) 2:3 (25:19, 21:25, 26:24, 22:25, 10:15)
РЕСОВИЯ: Лукаш Тихачек, Бартош Курек 38, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ 9, Жулиен Линеел 10, Давид Дрия 7, Дмитро Пашитский 11 - Дамян Войташек-либеро (Лукаш Перловски, Александър Сливка 3, Ръсел Холмс)
Старши-треньор: Анджей Ковал
ЦУПРУМ: Гжегож Ломач, Шимон Ромац 20, Войчех Влодарчик 12, Кейт Пупарт 15, Маркус Бьоме 18, Марчин Мозджонек 12 - Павел Русек-либеро (Матеуш Малиновски, Мачией Горжиевич)
Старши-треньор: Джордже Крету.