Марек зимува на върха в първа група при юношите старша

Младите волейболисти на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) победиха като домакин ЦСКА (София) с 3:1 (25:12, 23:25, 25:10, 25: 22) в последна среща от петия кръг на първа група от държавното първенство по волейбол на България за юноши старша възраст.

Така тимът от Дупница завърши есенния дял на шампионата без загуба и оглави еднолично класирането на първа група. Волейболистите на Марек ще зимуват на върха с пет победи от пет мача и пълен актив от 15 точки. След този мач съставът на ЦСКА пък записа втора загуба, като с три победи и 10 точки заема трето място в подреждането.

Двубоят се игра в обновената зала "Спортна" в Дупница, като събра над 100 зрители по трибуните. Домакините, водени от Христо Райчев и Радослав Асенов доминираха през по-голямата част на игрището, като само отпускане във втория гейм гейм ги лиши от чиста победа с 3:0.

На второ място след есенния дял завършва отборът на Славия (София), който в мач от петия кръг надигра като гост Пирин (Разлог) с 3:2. Така "белите" отбелязаха само една загуба от Марек, но след две петгеймови победи имат в актива си 10 точки. Четвърти в подреждането е тимът на Пирин, с две победи, три загуби и 7 точки. На пета позиция е съставът на Миньор (Перник) с една победа и 3 точки. Последен е тимът на Левски Бол, без победа до сега.