Марица с разгромна победа над ЦСКА в София

Женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) разгроми като гост ЦСКА с 3:0 (25:15, 25:14, 25:18)* в дербито на 5-ия кръг на НВЛ жени. Мачът, който се игра при много ниска температура в столичната зала "Васил Симов", продължи едва 61 минути, донесе на "червените" първата загуба за сезона и изкачи пловдивчанки на 2-ото място във временното класиране.

Въпреки шумната подкрепа от трибуните, ЦСКА не успя да затрудни Марица в първия гейм. Шампионките влязоха в ритъм, натрупаха преднина и с успешна атака на Таня Събкова оформи крайното 25:15. Пълното надмощие на пловдивчанки продължи и във втората част, като на пълни обороти заработи тяхната блокада. Вдъхновени и от възгласите на своята агитка по трибуните, те приключиха гейма при категоричното 25:14. В третата част "жълтите" успяха да повишат още повече ефективнотта на своя сервис, а и бяха подпомогнати от многото брак в играта на възпитаничките на Юлия Иванова.  Наставникът на Марица Иван Петков дори си позволи да даде шанс да влязат в игра и на някои от най-младите си волейболистки. Една от тях – диагоналът Симона Николова, отбеляза два от 5-те аса на гостенките в гейма, с отлична атака заби последния "пирон в ковчега" на съперника и сложи точка на мача при 25:18.

Най-полезна за Марица в срещата стана Таня Събкова с 15 точки. По 12 добавиха Виктория Григорова и Ана Радичева. За домакините най-резултатни бяха Ивета Станчулова и Ралина Дошкова с по 8 точки.

Марица вече има актив от 4 победи, 1 загуба, 12 точки и 13:3 гейма, изоставайки на 3 точки от все още непобедения Левски. В следващия 6-и кръг момичетата на Иван Петков посрещат Раковски (Димитровград) в петък (4 декември) от 18,00 часа в залата на Пловдивския университет.

*Статистика: Владимир Каракашков, volleyballbg.com