Автогол спря Шалке за победа в Леверкузен (видео)

Байер (Леверкузен) и Шалке 04 направиха 1:1 в сблъсък от 14-ия кръг на Бундеслигата, с което взаимно се спряха в битката за челно класиране. Гостите бяха много близо до това да си тръгнат с всичките точки, но поредна класна изява на Хавиер Ернандес ги лиши от успеха. В 85-ата минута Чичарито проби в наказателното поле и центрира остро, което доведе до непридвиден рикошет в крака на вратаря Ралф Феерман и от там в главата на Саша Рийтер, след което топката влетя в мрежата като автогол за 1:1. Иначе преди това Ерик-Максим Чупо-Мотинг беше извел "миньорите" напред в 50-ата минута. След пети пореден мач без победа за първенство Шалке остава на нетипичната за себе си осма позиция извън местата за евротурнирите, а Байер е шести.

Леверкузен започна без нашумелия тези дни Вендел, който в петък срещу събота беше арестуван след преследване с полицията, бягайки с кола, защото няма свидетелство за управление. Бразилецът все пак се появи в игра през второто полувреме. През първата част съотборникът му Карим Белараби пропусна двете най-чисти положения на сметката на домакините.

Голът в началото на втората част даде предимство на Шалке, чийто футболисти изпуснаха възможността набързо да решат всичко. Льорой Сане и Клаас-Ян Хунтелаар не уцелиха вратата от изгодни ситуации в минутите на объркване сред "аспирините" след попадението.

С влизането на Щефан Кийслинг, ознаменувал своя мач №300 в Бундеслигата, Байер стана по-опасен в атака и в края заслужено стигна до точката.