Нападател се събуди и Милан разби Самп

Отборът на Милан постигна най-голямата си победа от няколко години насам. "Росонерите" изиграха най-добрият си мач от началото на сезона и спечелиха с 4:1 срещу Сампдория на "Сан Сиро" в мач от 14-ия кръг на Серия "А". 20-годишният нападател Мбайе Нианг се превърна в герой за "червено-черните", след като вкара първите си два гола в първенството за "червено-черните" в своя мач № 36 за клуба в италианския шампионат. Френският футболист асистира и за първото попадение на Джакомо Бонавентура (17), а неговата резерва Луис Адриано (79) вкара четвъртото попадение. Едер от дузпа в 84-ата минута отбеляза почетното попадение за гостите.

Наставникът на домакините Синиша Михайлович заложи за първи път на схемата 4-4-2 с Карлос Бака и Мбайе Нианг в атака, което даде отличен резултат.

Джакомо Бонавентура откри в 17-ата минута след подаване на Мбайе Нианг. Французинът удвои в 38-ата минута от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Лоренцо де Силвестри. Интересното е, че това е негово първо попадение в Серия "А" с екипа на "росонерите" от 36 двубоя в калчото.

В 50-ата минута Нианг направи 3:0, след като пресече подаване на Вивиано при изпълнение на аут. Резерва Луис Адриано вкара за 4:0 в 79-ата минута, когато получи отлично подаване от Алесио Черчи.
Едер от дузпа в 86-ата минута вкара за Самп.

Наставникът на домакините Синиша Михайлович заложи да първи път на схемата 4-4-2 с Карлос Бака и Мбайе Нианг в атака, което даде отличен резултат.

Срещата започна с грешка на Джанлуиджи Донарума, който в 25-ата секунда сбърка, но гол в неговата врата не падна. Попадение на Алесио Черчи в 7-ата минута поради засада беше отменено. Домакините играеха на високи обороти, като Нианг, Черчи, Бонавентура и Бака тормозеха защитата на "моряците".

Така в 17-ата минута Нианг проби и центрира остро, а Бонавентура от няколко метра на празна врата даде аванс на Милан със своя 10-и гол за клуба в калчото и общо трети в този шампионат.
Именно той бе фаулиран от Лоренцо де Силвестри в 38-ата минута в наказателното поле на "моряците". Реферът отсъди дузпа за Милан, а зад топката изненадващо застана Нианг, който не сгреши. Попадението бе негово първо за клуба в Серия "А" след 35 неуспешни опита. Преди това имаше едва едно попадение за Купата на Италия отпреди три години - декември 2012 година.

Втората част започна с нов натиск на "росонерите", които в 50-ата минута вече водеха с 3:0. В прегръдките на своите съотборници отново бе Нианг, който пресече подаване на Емилиано Вивиано при изпълнение на аут и вкара своя втори гол.

Играчът с №19 малко по-късно бе изпратен с аплодисменти от тифозите, а на негово място влезе Луис Адриано. Бразилецът с първото си докосване пропусна да вкара, но в 80-ата минута увеличи аванса на своя тим. Той получи подаване от Алесио Черчи, спря топката на гърди и от въздуха вкара своя трети гол в първенството.

Бака направи невероятен пропуск за 5:0, а при следващата атака Самп получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Едер, който бе точен със своя 10-и гол и се изравни с Гонзало Игуаин на върха при стрелците.

Седмият успех на Милан го изкачи на пето място с 23 точки преди останалите мачове от този кръг, а за първи път от началото на кампания има повече отбелязани голове от тези, които са допуснати 19:18.
Винченцо Монтела допусна втора поредна загуба начело на "моряците", които за първи път от април 2014 година записаха три поредни поражения в Серия "А".

Тимът от Генуа остана на 12-то място с 16 точки.