Пирин би Марек в югозападното дерби в Суперлигата

Лошата серия на волейболният шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) продължава и след 6-ия кръг в Суперлигата. Воденият от Найден Найденов тим допусна 4-а поредна загуба, след като отстъпи като гост на Пирин (Разлог) с 1:3 (18:25, 25:21, 15:25, 18:25) в югозападното дерби, играно тази вечер в зала "Септември".

Разложани прекъснаха серията си от две поредни загуби и вече имат 9 точки, с които заемат 7-о място във временното класиране. Шампионите от Марек пък са 8-и с 8 точки. В следващия 7-и кръг Пирин гостува на Левски, а дупничани са домакини на Тетевен Волей. Срещите са съответно следващата събота (5 декември) от 18,00 часа и в неделя (6 декември) от 17,00 часа.

Домакините Пирин започнаха по-уверено и с по-малко грешки, с което поведоха в геймовете след 25:18. Последва реакцията на Марек - 25:21, но в третата част по-добрата игра на блокада на домакините направи разликата и Пирин отново поведе след убедително 25:15. Авансът от 2:1 даде повече самочувствие на волейболистите от Разлог, а треньорът Иван Дурев умело използваше всичките си играчи. Така Пирин заслужено стигна до победата след 25:18 в четвъртата част.

Най-полезни за Пирин станаха Йордан Желязков (3 блока, 1 ас и 37% ефективност в нападение) и капитанът Благовест Катранджиев (3 блока, 65% ефективност в атака и 43% перфектно посрещане) за победата. Костадин Гаджанов пък добави 13 точки (4 блока, 2 аса и 100% ефективност в атака) за успеха. За дупничани влезлият като резерва Димитър Дулчев завърши с 12 точки.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (25:18, 21:25, 25:15, 25:18)
ПИРИН: Николай Кичуков 1, Йордан Желязков 14, Благовест Катранджиев 14, Боян Иванов 9, Костадин Гаджанов 13, Мартин Кръстев 8 - Петър Каракашев-либеро (Венцислав Георгиев 6, Илиян Божков, Владимир Панев, Георги Чалъков 4)
Старши-треньор: Иван Дурев
МАРЕК: Николай Манчев 3, Борислав Апостолов 7, Георги Елчинов 8, Станислав Величков 10, Павел Душков 1, Венцислав Трифонов 4 - Мартин Божилов-либеро (Мартин Иванов 6, Ангел Велков 3, Димитър Дулчев 12, Владимир Лобутов, Михаил Цветанов)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)