Григор спечели супершоуто с Монфис, 12 000 на крака аплодират българина (видео + галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров зарадва българските фенове на тениса с победа, макар и в демонстративен мач, срещу един от най-силните френски играчи - Гаел Монфис. Пред погледа на своите родители Димитров спечели шоуто с атрактивния французин с 6:3, 6:4 на корта в зала "Арена Армеец" в София.

Григор спечели супершоуто срещу Монфис

Монфис в момента е 24-и в световната ранглиста, а най-доброто постижение в кариерата му е седмо място. Димитров също е бил член на Топ 10 - най-доброто му класиране в ранглистата на ATP е 8-ата позиция, а в момента хасковлията е 28-и.

Григор и Монфис са се срещали четири пъти досега в официални срещи и атрактивният французин има предимство в преките двубои - три победи срещу една за Димитров. Българинът победи Монфис на полуфиналите на турнира на клей в Букурещ през 2014 година, когато Монфис не доигра двубоя заради травма при резултат 5:1 за нашето момче в първия сет.

Мачът тази вечер се превърна в страхотен спектакъл пред 12 000 зажаднели да видят на живо българския №1 в мъжкия тенис зрители. Състезателната нагласа остана настрана, като двамата тенисисти се забавляваха и често правеха ефектни изпълнения, които водеха до грешки, каквито играчите едва ли щяха да си позволят в официална среща.

Двубоят започна с труден сервис-гейм на българина, който трябваше да се спасява от 0:40. Григор го направи по перфектен начин, спечелвайки пет поредни точки, което нямаше как да не се хареса на хората в залата. Монфис взе доста по-лесно откриващото си подаване в мача, а след това проби за 2:1. 29-годишният французин затвърди пробива за аванс от 3:1, но не взе нито гейм повече до края на първия сет. Григор първо върна пробива за 3:3, като при последната точка в шестия гейм Монфис опита атрактивен "хотдог" (удар между краката - б.р.), но топката излезе в аут. След това 24-годишният Димитров отново спечели подаването на съперника и поведе с 5:3, а после сложи точка на първата част със своя сервис.

Двамата тенисисти се развихриха във втория сет, в който шоуто вече наистина преобладаваше. Втората част започна с гейм на нула за Монфис, а Димитров също взе откриващото си подаване в сета. Последната точка във втория гейм бе едан от най-зрелищните в мача и след края й изглеждаше, че Монфис е получил някаква лека травма, но французинът доигра срещата и изобщо нямаше намерение да спира с шоуто.

В шестия гейм, при 3:2 за Монфис и 30:0 в сервис-гейма на Григор, българинът даде ракетата си на едно от момчетата, подаващи топките. Момчето направи изключително атрактивно разиграване с Монфис, при което повече от веднъж сътвори удар между краката, при това доста успешно. Григор изравни за 3:3, а в следващия гейм имаше друг забавен момент - Монфис привика в своята половина три от децата, подаващи топките и така Григор трябваше да се изправи срещу не един, не двама, а цели четирима съперника.

Монфис поведе с 4:3, но следващите три гейма бяха за Григор, с което българинът спечели срещата, след като реализира решаващ пробив за 5:4. Преди това обаче - в осмия гейм, двамата бяха подготвили нова изненада за публиката. При едно разиграване Григор прескочи мрежата и премина в полето на Монфис, а французинът стори същото, влизайки в половината на таланта от Хасково.

Последната изненада за феновете бе след края на мача, когато Монфис и Григор поиграха с деца, подаващи топките. Един хубав завършек на една прекрасна вечер за българския тенис.