Атлетико печели по своя начин

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 1:0 гостуващия Еспаньол в двубой от 13-ия кръг на испанското първенство. Интересното е, че възпитаниците на Диего Симеоне спечелиха с този резултат в трети пореден мач от Примера дивисион. Дежурният реализатор Антоан Гризман отбеляза попадението в третата минута. Лошата новина за "дюшекчиите" е травмата на Тиаго Мендеш, който беше откаран в болницата след контузия в тибията. С успеха Атлети запази втората си позиция и отново се доближи на четири точки от водача Барселона.

Домакините успяха да вкарат ранен гол благодарение на голмайсторския нюх на своя най-добър реализатор през сезона - Антоан Гризман. В третата минута Хосе Хименес подаде към Саул, който потърси по земя френския нападател, а той на свой на ред изпревари Енцо Роко и насочи елегантно по диагонала. "Седмицата" на мадридчани придаде прецизен фалц на топката и тя влетя близо до гредата - 1:0.

В 15-ата "лос рохибланкос" създадоха добра възможност за втори гол, след като Филипе Луиш центрира и Гризман овладя с гръб към вратата. Голмайсторът не можа да се обърне и да шутира. В 19-ата Марко Асенсио центрира, а след насочването с глава на Енцо Роко топката прелетя над гредата.

В 30-ата минута Тиаго Мендеш беше изнесен на носилка след силен удар в тибията и откаран директно към болница за обстойни прегледи. В 38-ата публиката на "Висенте Калдерон" поиска дузпа за съмнителна игра с ръка на Хуан Фуентес.

Втората част започна с два прекрасни шанса пред вратата на Пау Лопес. В 47-ата минута Филипе Луиш се озова на стрелкова позиция, но беше блокиран. Минута по-късно Гризман получи топката пред малкото наказателно поле, но не съумя да насочи извън обсега на вратаря. В 62-ата Пау изби изстрел на Оливер Торес. В 78-ата Диего Годин стреля с глава в гредата след центриране от фал на Яник Ферейра Караско.

Резервата Фернандо Торес отправи два опасни шута към края на двубоя. В 85-ата топката премина над гредата, а в 87-ата той я насочи покрай далечния страничен стълб. В 90-ата минута един от рядко използваните от Диего Симеоне футболисти - Томас Тейе, стреля фалцово от дъгата, но вратарят изби в ъглов удар.

През седмицата предстоят мачове за Купата на краля.

Снимки: Getty Images/Guliver