Евертън изтърва победата срещу Борнемут в близо 100-минутна драма (видео)

Борнемут и Евертън изиграха много драматичен мач, завършвайки 3:3 на "Виталити Стейдиъм", като два от головете паднаха след 90-ата минута. "Карамелите" предвкусваха победата след комфортен аванс от две попадения до почивката. Рамиро Фунес Мори (26') и Ромелу Лукаку (36') изведоха гостите напред, но през второто полувреме Борнемут показа вдъхновена игра и Адам Смит намали в 80-ата минута с удар от около 25 метра, а Джуниър Станислас изравни три минути преди края.

Главният рефер даде пет минути продължение, като след изтичането им Рос Баркли успя да изведе отново Евертън напред. Феновете на "карамелите" бурно изразиха радостта си, като някои от тях нахлуха на терена. Това наложи още по-голямо увеличение на добавеното време и в 98-ата минута Санислас изравни за втори път след удар с глава.

Въпреки точката Борнемут остава в зоната на изпадащите с 10 пункта. Евертън е седми с 21 т.