Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Тенорите на Барса с ново представление (видео + галерия)

Отборът на Барселона записа поредна убедителна победа след успех с 4:0 над гостуващия Реал Сосиедад в мач от 13-ия кръг на Примера, игран пред 74 020 зрители на "Камп Ноу". Неймар (22 и 53), Луис Суарес (41) и Лионел Меси (90) отбелязаха попаденията за каталунците. С победата "синьо-червените" временно дръпнаха със седем точки на Атлетико Мадрид и с девет точки пред Реал Мадрид.

Барселона - Реал Сосиедад Тримата тенори Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар попаднаха в стартовия състав на Луис Енрике. Основната промяна сред 11-те беше отсъствието на Жорди Алба, който беше заменен от Жереми Матийо. Еусебио разчиташе на 4-3-3 с централен нападател Иманол Агирече, подкрепян от Карлос Вела и Серхио Каналес.

Барселона - Реал Сосиедад Още в третата минута Неймар измисли страхотен пас, изведе Суарес сам срещу вратаря Херонимо Руи, но уругваецът би в краката на стража. При ситуацията Руи получи травма в рамото след сблъсък с "деветката" на каталунците, но остана на вратата на "чури урдин". Баските на Еусебио упражняваха дълбока преса в началния етап от срещата в опит да затруднят играта на своя съперник.

В седмата минута страничният рефер вдигна флага за несъществуваща засада на Иван Ракитич. В осмата малко не достигна на Карлос Вела да овладее далечен пас и да се озове сам срещу Клаудио Браво. В 11-ата "лос блаугранас" оформиха страхотна контра, започната от чилийския вратар: Меси изведе Неймар, но Руи се хвърли пред краката на бразилеца, предугаждайки неговия финт.

Барселона - Реал Сосиедад В 13-ата публиката на "Камп Ноу" се наслади на великолепно подаване с външен фалц на Суарес, след което Андрес Иниеста стреля с глава и нацели дясната греда на гостите. В 15-ата Лео зарадва публиката с превъзходно повеждане на тъчлинията, при което прехвърли Юри Берчиче. Гостите от "Аноета" имаха добра възможност в 17-ата минута след прострелно подаване на Чаби Прието.

Барселона - Реал Сосиедад В 22-ата барселонци откриха резултата. Меси атрактивно продължи към Даниел Алвеш надясно, който центрира ниско без забавяне, а Неймар изпревари съперник и моментално заби топката в мрежата - 1:0. Аржентинският феномен раздаваше частици от своята магия с почти всяко докосване и вдигаше на крака публиката.

Барселона - Реал Сосиедад В 41-ата минута домакините си осигуриха комфортна преднина, след като Алвеш за втори път асистира с центриране отдясно. Бразилецът правилно насочи фалцова висока топка зад гърба на отбраната и Луис Суарес я посрещна с достатъчно силен удар от странична ножица, за да покачи резултата - 2:0.

Барселона - Реал Сосиедад В началото на втората част всякакви въпросителни за това кой ще вземе крайната победа отпаднаха. В 53-ата минута играещият днес като ляв бек Матийо се включи при съмнения за засада и подаде към Неймар, който отблизо насочи в мрежата за 14-ия си гол в Ла Лига през сезона.

Барселона - Реал Сосиедад В следващите минути последваха възможности пред Меси. В 59-ата Ла Пулга изпълни страхотно воле от 16 метра, но кълбото мина много близо до гредата от външната й страна. Минута по-късно отново Лео беше близо до гола, но не беше достатъчно точен с удара. В 68-ата Меси завъртя топката от фал и тя прелетя много близо до сглобката, излизайки в аут.

Барселона - Реал Сосиедад Резервата Брума на два пъти застраши Клаудио Браво. В 84-ата ударът му мина в близост до далечната греда. В 86-ата чилийският страж се открои със спасяване. Минута по-късно Меси завъртя топката, тя преодоля вратаря и се удари в напречната греда. В добавеното време на срещата все пак Лео успя да се разпише след асистенция на Неймар и лесно насочаване на втората греда.

Барселона - Реал Сосиедад Любопитното е, че днес Меси записа своя мач номер 600 в професионалната кариера (според статистиката на MisterChip). В 495 мача за Барселона суперзвездата има 420 гола и 156 асистенции. В 105-те си срещи за Аржентина пък се е отчел с 49 попадения и 29 асистенции.