Американският рейнджър измъкна Борусия (М) (видео)

Американският национал на Борусия (Мьонхенгладбах) Фабиан Джонсън изигра поредния си силен мач и спаси своя отбор от поражение при гостуването на Хофенхайм - 3:3. Той вкара два гола, като този за 3:3 падна в 87-ата минута. Домакините дори водеха с 3:1 още в началото на второто полувреме, но "жребчетата" намериха сили да се докопат до точката. През седмицата Джонсън беше реализирал и срещу Севиля при 4:2 в Шампионската лига, а преди това беше поразил и мрежата на Ювентус.

Полузащитникът беше на висота и при сблъсъка с бившия си тим Хофенхайм, като откри резултата още в 5-ата минута. Съставът на Хууб Стевенс обаче отговори с три гола до 47-ата минута, като техни автори бяха Стивен Цубер (11'), Еуген Полански (35') и Надием Амири (47'), който беше най-силният в редиците на домакините днес. При попадението за 3:1 груба грешка допусна Ларс Щиндъл. Скоро след това обаче той се реваншира с перфектно центриране към Йосип Дръмич, който в 56-ата минута намали аванса на Хофе. Така след това се стигна и до 87-ата минута, когато Джонсън майсторски се справи с два защитници и наказа Оливер Бауман.

Футболистите от Зинсхайм остават на последно място само с един успех в своя актив, докато Борусия измести Херта (Берлин) от четвъртата позиция.