Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Хановер вкара четири на "04" (видео)

За около двадесетина минути Хановер 96 сломи съпротивата на гостуващия Инголщат 04 и спечели с 4:0 в среща от 14-ия кръг на Бундеслигата. Това беше изобщо първи сблъсък между двата тима в историята. Още до средата на първото полувреме футболистите в червено си бяха свършили работата за радост на изстрадалите си фенове, осигурявайки си класическа преднина. В 5-ата минута Марсело засече с глава центриране от корнер за 1:0, а в 11-ата минута Леон Андреасен насочи също с глава топката за 2:0 след подаване на Кенан Караман. Турчинът окончателно уби интригата в 24-ата минута, когато се възползва от пас на Уфе Бек и прехвърли вратаря Рамазан Йозджан. Пет минути преди края Бек сложи точка на спора с четвъртото попадение.

Победата е едва четвърта за Хановер, с което отборът продължава да е близо до опасната зона. Инголщат е в малко по-добро положение с пет точки повече в своя актив, но като цяло баварците са в лоша серия след силния си старт.