Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Дунав разби Лудогорец 2 за 29 минути

Дунав победи с 4:1 втория отбор на Лудогорец Разград в мач от 16-ия кръг на първенството на "Б" група. Двубоят се игра пред повече от 700 зрители на Градския стадион в Русе, а до 29-ата минута домакините водеха с 4:0.

Домакините започнаха по най-добрия начин. Юлиан Ненов се възползва от разбъркване след центриране в наказателното поле на съперника и вкара отблизо за 1:0 още в третата минута. Атаките пред разградската врата следваха една след друга и логично дунавската преднина бе удвоена. Михаил Милчев се включи с рейд отдясно и стреля, а Георги Аргилашки изпусна топката във вратата си за 2:0 в 9-та минута.

Футболистите на Лудогорец рядко успяваха да преминат в половината на домакините, като атаките им бяха неутрализирани от вратаря Мартин Луков и отбраната пред него. За сметка на това в 16-ата минута Мартин Ковачев направи резултата класически, след като се озова непокрит в полето на Лудогорец 2 при нова атака на "драконите". Русенският капитан Диян Димов пък вкара за 4:0 в 29-ата минута при почти идентична ситуация. В 36-ата минута все пак разградският състав успя да върне едно попадение. Преслав Ивелинов Петров стреля от пряк свободен удар от повече от 20 метра, ниската топка рикошира в нечий крак и влезе в дунавската врата за 4:1. Втората част започна като първата с много сериозни положения пред лудогорската врата.

Юлиан Ненов и Мирослав Будинов се отличиха с пропуски. Влезлият на почивката Емил Господинов обаче действаше по-съсредоточено от колегата си Аргилашки и опази вратата си. Крайният резултат обаче бе достатъчен, за да осигури първото място в класирането на "драконите" с актив от 35 точки срещу 34 за основния им съперник ОФК Поморие, който претърпя загуба при гостуването си на Оборище с 1:2.
Дунав остана на върха с 35 точки.
 В следващия кръг момчетата на Веселин Великов гостуват на втория отбор на Литекс на 6 декември от 14 ч. В първия мач между двата тима за този сезон "драконите" победиха с 4:1 в Русе.

ФК Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов (15 мин. - Николай Парнаров), Диян Димов, Ивайло Раденцов (87 мин. - Петър Патев), Юлиан Ненов, Николай Колев, Светослав Читаков (75 мин. - Бранимир Костадинов), Мирослав Будинов.

ФК Лудогорец 2 Разград: Георги Аргилашки (46 мин. - Емил Господинов), Христо Попадийн, Преслав М. Петров, Тейнур Марем, Преслав И. Петров, Антонио Георгиев, Олег Димитров, Денислав Александров, Ерик Почански (46 мин. - Томас Цветков), Янаки Смирнов, Цветелин Чунчуков (79 мин. - Александър Георгиев).