Хамбургер ШФ удари Вердер в дербито на Севера (видео)

Отборът на Хамбургер ШФ взе дербито на Севера в Германия. Воденият от Бруно Лабадия тим победи с 3:1 като гост на "Везерщадион" Вердер (Бремен) в мач от 14-ия кръг на Първа Бундеслига. В миналия кръг клубът от Хамбург спечели със същия резултат у дома срещу Борусия (Дортмунд). Иво Иличевич (3), Михаел Грегорич (27) и Николай Мюлер (68) бяха точни за гостите, а автор на попадението за "бременските музиканти" стана Антони Уджа (62).

Още във втората минута датският защитник на Вердер Яник Вестергор можеше да изведе тима си напред в резултата, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратаря Рене Адлер.

Секунди след това гол бе отбелязан, но във вратата на домакините. Хърватският халф Иво Иличевич получи топката в наказателното поле на Вердер и с майсторски удар я изпрати в горния ляв ъгъл на Феликс Вийдвалд - 0:1.

Бременци отговориха с хубав удар от въздуха от добра позиция на перуанския ветеран в атаката на домакините Клаудио Писаро в 12-ата минута, но топката бе насочена право в Адлер и стражът не бе затруднен. Три минути след това пък Михаел Грегорич пропиля златен шанс да удвои аванса на гостите в резултата. Той получи превъзходен извеждащ пас от Пиер-Мишел Ласога и изскочи очи в очи с Вийдвалд, но не успя да го преодолее - вратарят изби в ъглов удар.

В средата на първото полувреме играещият на върха на атаката на Хамбургер ШФ Ласога получи контузия и бе сменен принудително от Свен Шиплок.

Малко след това гостите реализираха второ попадение. Негов автор стана Грегорич, който малко по-рано в мача бе пропуснал да се разпише от прекрасна позиция. В 27-ата минута обаче Грегорич стреля от фаул, топката се отби от стената и коварно прехвърли Вийдвалд, озовавайки се в мрежата - 0:2.

Първият голов шанс за някой от двата отбора през второто полувреме се откри пред домакините, но в 50-ата минута левият бек Сантиаго Гарсия стреля неточно от доста добра позиция след изпълнение на корнер. До 53-ата минута бременци имаха още две отлични възможности за гол, но първо Адлер направи спасяването на мача с една ръка след удар на Фин Бартелс, а почти веднага след това пак Бартелс стреля неточно от позиция, от която трябваше да направи много повече.

Играчите на Виктор Скрипник все пак вкараха гол за 1:2 в 62-ата минута. Антони Уджа овладя отлично топката в наказателното поле на Хамбургер ШФ и опъна мрежата зад Адлер.

Футболистите на Бруно Лабадия предимно се отбраняваха през второто полувреме, но в 68-ата минута направиха светкавична контраатака, завършила с нов гол във вратата на Вердер. Иличевич подаде отлично на Николай Мюлер, който демонстрита страхотна бързина, откъсна се напред, излезе сам срещу Вийдвалд и с хладнокръвен удар го преодоля.

Този гол видимо охлади ентусиазма на домакините и Хамбургер ШФ без напрежение задържа удобния за тима резултат.

Хамбургер ШФ се изкачи на шесто място в класирането, събирайки 21 точки. Вердер е 15-и с 13, само на 3 точки пред първия тим в опасната зона - Щутгарт, който обаче все още не е изиграл срещата си от кръга. Лидер е Байерн (Мюнхен) с 40 точки, пред Борусия (Дортмунд) с 29 и Волфсбург с 24, като "жълто-черните" и "вълците" са с мач по-малко от баварците към момента.