Ще излезе ли Левски от кризата срещу Берое - отговорът от Николай Костов

Провал в Белград затегна примката около Реал (видео)

Шампионът от последното издание на баскетболната Евролига Реал (Мадрид) е пред отпадане след драматична загуба при гостуването на Цървена звезда (Белград) с 88:94 в среща от група А. Три кръга преди края Реал е на последното 6-о място в потока с две победи от седем мача, докато Звезда вече е с 3.

Германският център на Цървена звезда Майк Цирбес вкара 26 точки и беше най-полезен за домакините, докато американското крило Куинси Милър завърши с 24. 7000 души подкрепяха Звезда в зала Пионир, като домакините малко преди края на втората част водеха с 12 точки, но пък в третата вече изоставаха с 10. Милър вкара пет тройки от седем опита и тези негови умения не позволиха на Реал да вземе аванс в третата част, докато Цирбес беше безгрешен от наказателната линия.

"Играхме здраво в защита и също така пред най-великите фенове. Именно тези два компонента измъкнаха мача. Победата ни дава увереност в последните решителни три срещи", коментира Милър след срещата.