Разочарован Лион се издъни срещу Монпелие

Футболистите на Лион показаха, че преживяват тежко отпадането от Шампионската лига, след като изиграха безобразен мач срещу Монпелие на "Жерлан" и загубиха с 2:4 в първата срещ от 15-ия кръг на Лига 1. Въпреки загубата отборът на Лион остана на второто място с 25 точки, докато Монпелие има 18 и е на 13-о място. Лидер е Пари Сен Жермен с 38.

Гостите от Южна Франция усетиха настроението у домакините и се възползваха по най-добрия начин от това и постигнаха четвърта победа в последните си пет мача. Още в 8-ата минута домакините се "самоубиха", след като Максим Гоналон си наниза автогол след центриране на Русийон. Три минути по-късно Нинга удвои. Лаказет намали в 14-ата, но от това не последва импулс в играта на домакините.

В 48-ата минута защитникът Рафаел сгреши грубо, като върна неразчетено една топка към стража Антони Лопес. Русийон стигна пръв до топката, но Лопес успя да избие топката от краката му, но при добавката Нинга не сгреши и направи 3:1. Десет минути преди края Камара довърши домакините с четвърти гол в тяхната врата. Рашид Гезал обаче направи загубата по-почетна в 84-ата минута.