Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Младоците на Левски 2014 не успяха да се преборят с Балкан (видео+галерия)

Балкан (Ботевград) записа шестата си победа за сезона в Националната Баскетболна Лига, надигравайки като гост младия тим на Левски 2014 с 65:59. Двата отбора изиграха нискорезултатен двубой, изпълнен с редица грешки, от който като победител в крайна сметка излязoха гостите.

Двата тима си размениха по една силна серия в началните минути - Левски 2014 започна с 9:0, но Балкан отговори с 13 безответни точки, а след още една размяна на водачеството ботевградчани се оттеглиха с аванс от 21:15 след 10 минути игра.
Левски 2014 - Балкан
Домакините продължиха в ролята на изоставащ и през цялата втора четвърт, а гостите не съумяваха да се откъснат напред с по-комфортен аванс. Така след общо 23 реализирани точки във вторите 10 минути, Балкан пак бе лидер на почивката - 32:27.

След подновяването на играта двата тима се надпреварваха да грешат, а “сините” на няколко пъти успяваха да се доближат само на точка от съперника. Играчите на Влада Вукойчич успяха да останат начело и през този период, като след неговия край водеха с 49:42.
Столичани се бориха до последно в заключителните 10 минути, но въпреки огромното си желание, силите им не стигнаха за нещо повече, а в крайна сметка Балкан стигна до победата с шест точки разлика - 65:59.

Капитанът Алекс Симеонов бе най-резултатен за левски с 14 точки. Ивко Ивков направи силно включване с 9 точки и 2 отнети топки, докато Йордан Минчев завърши с 8 точки, 6 борби и 2 отнети топки.

За Балкан Мартин Маринов наниза 16 точки, Брендън Фортънбери добави 14, а Душан Цветкович завърши с 13 точки и 13 борби.