Бешикташ се справи с Шкендербю и се приближи до 1/16-финала (видео)

Отборът на Бешикташ постигна очаквана победа с 2:0 в домакинството си на Шкендербю от група "Н" на Лига Европа. Този успех обаче бе доста важен за турците, които оглавиха класирането в групата и са все по-близо до продължаване в следващата фаза на турнира.

И двете попадения в мача вкара Дженк Тосун. Той откри резултата с глава в 35-ата минута, а след това в 78-ата минута подпечата успеха на своя тим след хубава контраатака и извеждащ пас от Рикардо Куарешма.

Така Бешикташ вече е на първото място в групата с актив от 9 точки, докато Шкендербю окончателно загуби шансове за класиране напред и остава последен с 3 точки.

Бешикташ - Шкендербю - 2:0
1:0 - Дженк Тосун (35)
2:0 - Дженк Тосун (78)