Базел се спаси от от загуба срещу десетима от Фиорентина (видео)

Отборите на Базел и Фиорентина направиха интересен мач, който завърши без победител - 2:2. Срещата бе от Група "I" на Лига Европа. Българският защитник Иван Иванов не бе в групата на Базел за мача.

В 23-ата минута Федерико Бернардески от Фиорентина нахлу в наказателното поле на швейцарците, получи хубав извеждащ пас и с удар с левия крак отблизо изпрати топката в мрежата.

Три минути по-късно защитникът на гостите от Флоренция Факундо Ронкалия удари с лакът 18-годишния талант на Базел Бреел Емболо и справедливо получи директен червен картон за неспортсменската си проява.

В 36-ата минута останалите с човек по-малко на терена футболисти на Пауло Соуса вкараха втори гол. "Виолетовите" сътвориха хубава атака, при която хърватският голаджия Никола Калинич получи топката в наказателното поле на Базел и подаде на намиращия се близо до него Бернардески, който с лекота реализира второто си попадение в срещата.

Все пак, отговорът на домакините бе доста бърз. В 40-ата минута защитата на Фиорентина допусна грешка и тя бе наказана от Марек Сухи, който се оказа най-съобразителен близо до вратата на италианците и бе точен за 1:2.

В 74-ата минута Мохамед Елнени изравни резултата за Базел. Той опъна мрежата зад вратаря на Виола Луиджи Сепе с прецизен шут от дъгата на наказателното поле.

Това бе последният гол в мача, а в другата среща в групата Белененсеш и Лех (Познан) не си отбелязаха голове, като домакините от Португалия пропуснаха дузпа чрез Тиаго Силва в 36-ата минута.

Базел е начело в подреждането в групата с 10 точки, като швейцарците ще играят във фазата на директните елиминации. Фиорентина заема втора позиция със 7 точки, а Лех (Познан) и Белененсеш са с по 5 точки.

Белененсеш - Лех (Познан) 0:0

Базел - Фиорентина 2:2
0:1 Бернардески (23)
0:2 Бернардески (36)