Краснодар излъга Борусия (Д) с гол от съблекалнята и изхвърли Бербатов и компания от Европа (видео)

Отборът на Краснодар излъга с 1:0 гостуващия Борусия (Дортмунд) в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Попадението отбеляза Павел Мамаев от дузпа още във втората минута и благодарение на този гол руският тим се класира за фазата на директните елиминации във втория по сила клубен турнир на Стария континент.

Краснодар събра 10 точки, колкото има и германският гранд, като двата отбора делят първото място в класирането в Група "С". В тази група е и ПАОК на Димитър Бербатов, но гръцкият отбор е трети с 3 точки и вече няма шансове да продължи напред. На последната четвърта позиция е Габала с 1 точка.

Мачът започна с гол от съблекалнята за Краснодар. Домакините получиха право да изпълнят дузпа още в първата минута, когато Матс Хумелс извърши нарушение срещу футболист на краснодарци. Павел Мамаев не сгреши от бялата точка и руският тим излезе напред в резултата.

В 8-ата минута възпитаниците на Томас Тухел бяха много близо до изравнителен гол, но гредата спаси краснодарци. Вратарят на домакините Андрей Дикан излезе неразчетено напред и бе прехвърлен от Рамос, но топката се отби от гредата.

В 18-ата минута Дикан отрази опасен изстрел на Илкай Гюндоган, а в самия край на първата част дортмундци пропиляха две много добри възможност за гол. Първо Дикан спаси изстрел отблизо на Рамос, а след изпълнението на ъгловия удар Свен Бендер бе оставен съвсем сам от отбраната на домакините, но от много удобна позиция не уцели вратата с глава.

В първия четвърт час от второто полувреме Марсел Шмелцер и Лукаш Пишчек пропуснаха добри шансове за 1:1, след което пък Ари не успя да направи резултата 2:0 за Краснодар. В 60-ата минута Дикан направи ново блестящо спасяване, този път след удар с глава на Рамос.

В 75-ата минута и Хенрих Мхитарян нямаше шанс пред гола. Арменският офанзивен халф на "жълто-черните" удари греда с шут по земята след подаване на Шмелцер отляво.

В заключителните минути нито един от двата тима не отбеляза гол и дортмундци претърпяха поражение, което обаче е без значение, тъй като те имат гарантирано място на 1/16-финалите.

КРАСНОДАР - БОРУСИЯ (Д) 1:0
1:0 Мамаев (2 - дузпа)