Колко гола ще вкара Бербатов в Индия този сезон?

Кендъл Дженър свали от трона Жизел Бюндхен (галерия)

Риалити звездата Кендъл Дженър сложи край на 15-годишната доминация на бразилската красавица Жизел Бюндхен в класацията на сп. "Форбс" за най-високоплатени модели в света - постижение, свидетелстващо за нарастващата мощ ...

Реал Мадрид потрепери в Лвов, но опази върха в група "А"

25 ноември 2015 | 21:59 - Обновена
Реал Мадрид спечели с 4:3 като гост на Шахтьор (Донецк) на стадиона в Лвов в двубой от група "А" на Шампионската лига, в която нещата до голяма степен изглеждаха предрешени. "Белия балет" си осигури комфортен аванс от 4:0, но в края допусна три гола в рамките на 11 минути и опъна до предел нервите на треньора Рафаел Бенитес и феновете си, но до изравняване не се стигна. Реал вече беше осминафиналист, докато Шахтьор (Донецк) таеше минимални надежди за втората позиция, но трябваше да търси задължителен успех и да се надява Пари Сен Жермен да не спечели като гост на Малмьо. Нито една от двете хипотези не се сбъдна и така напролет Шахтьор ще продължи участието си в Лига Европа, докато напред в Шампионската лига продължават Реал и ПСЖ. В последния кръг на 8 декември ПСЖ приема Шахтьор, докато Реал е домакин на Малмьо.

За Реал двубоят срещу Шахтьор беше първи след шокиращата загуба от Барселона с 0:4 в "Ел Класико" и затова възпитаниците на треньора Рафаел Бенитес започнаха много концентрирано срещата, за да зарадват своите привърженици с европейска победа. Гостите от Мадрид контролираха напълно играта и така дойде 18-ата минута, когато след продължително разиграване Гарет Бейл беше изведен в наказателното поле, той успя технично да прехвърли вратаря Пятов и от близка дистанция за Кристиано Роналдо не беше трудно с глава да открие резултата. Така португалецът записа името си сред голмайсторите в мач №200 за "белия балет".

Домакините се отърсиха от напрежението едва в края на първото полувреме, когато създадоха няколко положения пред вратата на Кико Касийя в заключителните минути. При една от намесите си обаче Касийя успя да контузи защитника Пепе и се наложи да влиза медицинския екип.

Втората част започна отново с надмощие на Реал, като футболистите от Мадрид стигнаха до два бързи гола между 50-ата и 52-ата минута. При първото попадение Роналдо получи пас зад отбраната на Шахтьор, португалецът преодоля защитник и подаде на Лука Модрич, който отблизо опъна мрежата за 2:0. Третото попадение падна при идентична ситуация, но Дани Карвахал предпочете да стреля, вместо да търси свой съотборник, и не сгреши - 3:0 за Реал.

В 70-ата минута Кристиано Роналдо оформи разгромната победа за Реал, след като оползотвори подаване след пробив на Гарет Бейл в лявото крило. Веднага след попадението Бейл беше заменен от Карим Бензема. В 78-ата минута домакините стигнаха до почетен гол чрез Алекс Тейшейра, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Тайсън. В 83-ата Дентиньо направи резултата 2:4, след като успя да засече топката в мрежата зад Касийя след изпълнение на ъглов удар. Минута преди края на редовните 90 минути Тейшейра стопи аванса на Реал до 3:4 и вдъхна огромни надежди на феновете на Шахтьор за чудо на терена в Лвов, но в крайна сметка гостите опазиха победата и останаха начело в класирането с 13 точки, докато ПСЖ е втори с 10.

Шахтьор - Реал 3:4
0:1 - Роналдо (18)
0:2 - Модрич (50)
0:3 - Карвахал (52)
0:4 - Роналдо (70)
1:4 - Тейшейра (78-дузпа)
2:4 - Дентиньо (83)
3:4 - Тейшейра (89)