Манчестър Юнайтед не намери решение за ПСВ и ще трепери в Германия (видео)

Отборите на Манчестър Юнайтед и ПСВ Айндховен не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от Група "В" на Шампионската лига и завършиха 0:0. Англичаните не успяха да намерят верния път към трите точки и в последния ден от груповата фаза ще трябва да търсят задължителна победа при гостуването на Волфсбург, ако искат да си осигурят класиране за елиминационната фаза. В момента германците са лидери в класирането с девет точки, докато Юнайтед са с една по-малко. ПСВ пък демонстрира много добра игра в защита и заслужено си тръгна с ценна точка от "Олд Трафорд", която може да се окаже решаваща за класирането им напред. В момента холандците са със седем в актива си и ако в последния си мач победят ЦСКА (Москва), ще си осигурят участие в елиминационната фаза.

През първата част опасните ситуации пред двете врати бяха твърде малко, като все пак най-чистото положение бе за домакините в 38-ата минута. Тогава след един блокиран удар на Джеси Лингард попадна у Антони Марсиал, който обаче стреля право в Йероен Зоет. Малко преди последния съдийски сигнал за полувремето отново французина опита да вкара, но вратарят отново изби.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено, като гостите се защитаваха отлично. Все пак Юнайтед можеше да стигне до ценния гол, но в 73-ата минута Лингард стреля над вратата, след като топката достигна до него на границата на малкото наказателно поле. До края на мача не се стигна до нова опасност и срещата завърши 0:0. По този начин домакините разочароваха феновете си и поставиха на карта класирането си за следващата фаза.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ПСВ АЙНДХОВЕН 0:0