Домакинската крепост на Мъри остана непревзета в ШЛ (видео)

Отборът на Станимир Стоилов Астана приключва непобеден пред своя публика в тазгодишното издание на Шампионската лига. Казахстанците записаха трето равенство като домакин в петия си мач от Група "С" на надпреварата, след като завършиха 2:2 с португалския Бенфика. Мъри може да съжалява, че не успя да запише и исторически първи успех с Астана в най-комерсиалния европейски клубен турнир, тъй като тимът му водеше с 2:0 до средата на първата част.

След доста по-мотивирано начало на домакините резултатът бе открит още в 12-ата минута. Тогава Жуниор Кабананга центрира по отличен начин към Патрик Твумаси, който с глава не остави шансове на Жулио Сезар. В 31-ата минута Астана удвои преднината си. При едно изпълнение на фаул Марин Аничич отклони топката с гръб и тя влезе за втори път във вратата на португалците. В 40-ата минута Бенфика все пак върна един гол. Точен бе Хименес с глава след подаване на Жонас.

През втората част португалците взеха инициативата, но трудно създаваха опасности пред вратата ма Астана. Все пак в 72-ата минута гостите успяха да изравнят. Отново точен бе мексиканецът, който засече в мрежата пас по земя на Андре Алмейда. До края на мача двата тима доста се изтощиха и се задоволиха с това да си стиснат ръцете за равенство.

По този начин Астана вече има актив от три точки в групата си, но остава на последно място. Ако по-късно днес Галатасарай не победи при визитата си на Атлетико Мадрид, Мъри и компания ще имат шанс да се класират за Лига Европа. За тази цел обаче ще трябва да вземат успех в Истанбул в последния си мач. Турците са с актив от четири точки. Бенфика пък вече има десет точки и ако Галатасарай не запише победа в Мадрид днес, ще се класира официално за елиминационната фаза.

АСТАНА - БЕНФИКА 2:2