Аматьор прати вкъщи Дзюнхуей

Аматьорът Адам Дъфи се справи с Дин Дзюнхуей още на старта на Шампионата на Обединеното кралство по снукър в Йорк. 26-годишният англичанин надви именития си съперник с 6:2 фрейма и така си осигури място във втория кръг на втория най-престижен турнир в снукъра след световното първенство. Негов съперник там ще бъде Джо Суейл, който не даде нито партия на Джел Уокър.

Китаецът, който е шампион от UK Championship през 2005 г. и 2009 г., продължава с разочароващото си представяне през този сезон. Единственият проблясък за него през тази кампания бе спечелването на Haining Open през октомври.

Дъфи започна солидно мача с брейк от 94 точки, след което измъкна и накъсаната втора партия. В третата част англичанинът се пребори с повторно изваждане на черната топка, след като съперникът му бе направил брейк от 54 точки. Така преднината на аутсайдера в срещата стана 3:0. Деветият в световната ранглиста Дзюнхуей се посъвзе след брейкове от 50 и 85 точки за 2:3. Последваха обаче нови силни мнути за англичанина и авансът му стана 5:2. В осмата част Дъфи стигна до обрат след 0:69 точки, като си заслужи аплодисментите на публиката с великолепното реализиране на цветните, за да си гарантира и победата.

Още един състезател от Топ 16 на ранглистата отпадна в откриващия си мач. Майкъл Уайт загуби с 5:6 фрейма срещу Сидни Уилсън. Уелсецът водеше с 4:2 и 5:4, но въпреки това английският му опонент стигна до равенството, след което и до крайния успех след разчистване на цветните в решаващата партия.

Том Форд показа добра форма при победата с 6:1 части срещу Скот Уилсън. Форд се отчете с чудесните серии от 111, 94, 65, 50, 83 и 125 точки.

РЕЗУЛТАТИТЕ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Снимки: worldsnooker.com