Динамо (Киев) остава в играта с важен успех на "До Драгао" (видео)

Отборът на Динамо (Киев) записа изключително ценна победа в гостуването си на Порто от петия кръг в група "G" на Шампионската лига. Украинците се наложиха с 2:0 на "До Драгао", като този резултат запазва шансовете на тима да играе на 1/8-финал в турнира. Андрий Ярмоленко в 35-ата минута от дузпа и Денис Гонзалес в 64-ата минута бяха авторите на двата гола за гостите в мача.

Динамо видимо бе по-активният отбор още от началните минути и повече търсеше откриване на резултата. Така в 34-ата минута Имбула извърши нарушение срещу Рибалка на границата на наказателното поле и гостите получиха дузпа в своя полза. Андрий Ярмоленко се нае да изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

Порто опита да промени нещо в играта си, но в 64-ата минута получи втори гол във вратата си. Гонзалес бе изведен на скорост, опита прехвърлящ удар, като Икер Касийяс не се намеси никак убедително и макар да докосна топката, позволи тя да го прехвърил и да се озове за втори път във вратата му - 0:2.

Така Динамо стигна до успеха и събра актив от 8 точки, като остава на 2 зад лидерите Порто и Челси, които са с по 10, но има реален шанс да продължи напред, ако в следващия кръг победи у дома Макаби (Тел Авив).

Порто - Динамо (Киев) 0:2
0:1 Ярмоленко (35) д.
0:2 Гонзалес (64)