Шампионът Коринтианс разгроми Сао Пауло

Шампионът Коринтианс победи с разгромното 6:1 у дома Сао Пауло в двубой от 36-ия кръг на бразилското първенство. Бруно Енрике, Анхел Ромеро и Еду Драсена се разписаха преди почивката за домакините, които вече бяха станали шампиони на страната за шести път в историята си.

Лука и отново Ромеро покачиха аванса на Коринтианс на 5:0, а Карлиньос върна едно попадение за Сао Пауло точно 20 минути преди края на дербито. Кристиан от дузпа четвърт час преди последния съдийски сигнал оформи разгрома с 6:1.

Два кръга преди края на сезона шампионите за 2015 година имат актив от 80 точки. Само Пауло се намира на четвърта позиция, която дава право на квалификации за турнира Копа Либертадорес.
В друга среща от кръга Атлетико Минейро завърши наравно 2:2 у дома срещу Гояс и запазва второто си място с актив от 66 точки.

Намиращият се на трета позиция отбор на Гремио (Порто Алегре) загуби с 0:1 срещу градския съперник Интернасионал. Витиньо в 54-ата минута донесе успеха за домакините. Гремио е с 62 точки, докато Интер е с 56 точки на петата позиция в шампионата.

Сантос загуби с 0:1 като гост срещу Коритиба и остана на шесто място с 55 точки.