"Воините" извоюваха победа №15 и изравниха рекорд

Клей Томпсън реализира 21 точки за победата на шампиона Голдън Стейт със 118:105 като гост срещу Денвър в мач от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Това е 15-и пореден успех за Уориърс през кампанията, като отборът изравнява постижението за най-добър старт на сезона на Вашингтон (сезон 1948-49) и на Хюстън (сезон 1993-94). Отборът от Оукланд може да подобри рекорда при победа у дома срещу Лос Анджелис Лейкърс във вторник.

Голдън Стейт записа друго историческо постижение - най-добър старт на новия сезон за действащ шампион в Лигата. С успеха си над Денвър тимът от щата Калифорния подобри рекорда на Бостън от сезон 1957-58.

Клей Томпсън вкара важна тройка в края на втория период и Голдън Стейт контролираше мача в оставащото време до края. Стеф Къри завърши с 19 точки, след като получи почивка във финалните минути на срещата. За първи път през сезона звездата на шампионите не достигна границата от 20 точки.
Даръл Артър беше най-резултатен за Денвър с 21 точки.