Интер оглави Серия А след бой над Фрозиноне

Интер излезе еднолично начело във временното класиране в Серия А, след като нанесе тежка загуба с 4:0 на Фрозиноне в домакински мач от 13-ия кръг. Това беше четвърта поредна победа в шампионата на тима на Роберто Манчини. С успеха "нерадзурите" събраха 31 точки и имат две повече от преследвачите Наполи и Фиорентина.

Началото на "Сан Сиро" не предвещаваше такава тежка загуба за гостите, които излязоха без българския национал Александър Тонев. Той дори не попадна в групата на треньора Роберто Стелоне за двубоя поради контузия. В началото вратарят на домакините Ханданович показа класа, като отрази тежък удар от границата на наказателното поле. В 29-ата минута френският нападател Джонатан Биабиани откри с първия си гол в първенството.

Двубоят продължи да бъде равен до края на полувремето, а в началото на втората част Мауро Икарди засече центриране на Адем Ляич пред вратата и удвои. С два късни гола на Жейсон Мурийо (87) и Марсело Брозович (92) "нерадзурите" направиха успеха си още по-убедителен и постигнаха най-резултатната си победа от началото на сезона. В предишните три кръга Интер постигна икономични победи над Болоня, Рома и Торино без да допусне гол и така повтори "сухата" си серия от април 2009 г. В следващия кръг отборът на Манчини има тежко гостуване на Наполи, къйто върви втори в класирането.